Wszystkim fizjoterapeutkom i fizjoterapeutom z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii życzymy wiele energii, cierpliwości, empatii i troski o pacjenta, a także umiejętności docenia niebywałej wartości swojego zawodu!

W związku z tematem przewodnim tegorocznego święta: bólem przewlekłym, życzymy również Waszym pacjentom, abyście jak najlepiej mogli wspierać ich w życiowych trudnościach.

Na naszej stronie internetowej pojawiły się pliki związane z Krajowym Zjazdem Delegatów
 

Można je pobrać:

  • wchodząc w zakładkę DO POBRANIA i odszukując odpowiednie pliki związane ze zjazdem

lub

  • bezpośrednio z podstrony z dokumentami zjazdowymi: TUTAJ

 

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się!

Już niebawem w dniach 07-09.10.2022 r. obędzie się ogólnopolski zjazd naszego związku zawodowego.

Obecny rok jest ROKIEM WYBORCZYM w związku z czym jednym z głównych celów spotkania będzie wybór władz krajowych związku. Na zjazd zostało zaproszonych również wielu gości szczególnie ważnych dla spraw związanych z naszą pracą związkową.

Zjazd odbędzie się w miejscowości Miłocin w Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjnym Miłocin NICE & MICE (strona WWW Miłocin Park).
 

W zakładce do pobrania są dwa plakaty do pobrania- na końcu listy  dokumentów do pobrania. Na plakatach są wymienione tylko dwa nasze zawody jakie repterentuje nasza organizacja, dlatego jest propozycja aby dopisać na wydrukowanym plakacie zawód technika elektroradiologii i technika analityki medycznej.

Z okazji Świąt  Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa życzę Wam aby miłość płynąca z krzyża była dla Was źródłem wiary, siły i nadziei, by towarzyszyła Wam w każdej sekundzie  życia. Niech wiara w naszego  Zbawcę i Odkupiciela skryje  Was w jego ramionach kiedy przyjdą zwątpienia i trudności. Radosnych spotkań w gronie najbliższych i znajomych życzy

Ewa Ochrymczuk

Przewodnicząca ZK OZZPDMiF

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele

 

Zarząd Krajowy OZZPDMiF w pełni popiera strajkujących nauczycieli. Solidarnie popieramy Wasze postulaty i działania mające poprawić warunki pracy jak i wysokość wynagrodzeń. Rozumiemy waszą walkę o godność zawodu. Zawód nauczyciela jest bardzo trudny. Nie poddawajcie się i nie pozwólcie się podzielić. My strajkowaliśmy, głodowaliśmy wspólnie z lekarzami rezydentami, prowadziliśmy rozmowy z Ministrem Zdrowia i Rząd nas oszukał. Nie dajcie się zwieść obietnicami.

W dniu 15.03.2019 r odbędzie się spotkanie Zarządu Krajowego OZZPDMiF we Wrocławiu w biurze przy ulicy Kozanowskiej 109. Osoby które potrzebują noclegu proszone są o zgłoszenie do dnia 25.02.br   potrzeby rezerwacji noclegu do Eli Janiszewskiej.

W dniu 21.01.2019r. odbyło sie długo wyczekiwane kolejne spotkanie związków zawodowych z Ministerm Zdrowia Łukaszem Szumowskim. Na początku zapoznano nas z wersją roboczą ustawy o zawodzie technika. Już w w najbliższych dniach będziemy mogli opiniować i wysyłać swoje uwagi do tej ustawy.

17.01.2019 r w Lublinie odbyła się IV Konferencja Ogólnopolskiej Debaty " Wspólnie Dla Zdrowia". Tematem konferencji było: Kadry w ochronie zdrowia: wyzwania i rozwój.

Pierwsza sesja była na temat kształcenia przed-  i podyplomowego kadr medycznych. Panelistami którzy omawiali stan obecny, konieczne zmiany i oczekiwania dotyczace naszych zawodów to: Elżbieta Puacz ( była Prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych), Zbigniew Wroński ( Vice- prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów), Ewa Ochrymczuk ( Przewodnicząca naszej organizacji).

W najbliższym czasie tj.3-4 tydzień stycznia lub ostatecznie pierwszy tydzień lutego odbędzie się szkolenie skarbników. W grę wchodzi piątek lub sobota. Bardzo proszę o sugestię dotyczącą wyboru dnia. Wszyscy chętni proszeni są o wysłanie zgłoszenia do Eli Janiszewskiej- księgowej: esteraj@poczta.onet.pl  (tel. 501474905 ). Jeżeli ktoś będzie potrzebował noclegu to proszę również  zgłosić to do Eli. Szkolenie odbędzie się w godzinach 9.00-16.00.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Członkom naszej organizacji, oraz wszystkim  Tym, którzy odwiedzają naszą stronę, przede wszystkim zdrowia, bo jak jego zabraknie to wszystko inne staje się nieważne. Dużo radości i Bożego pokoju nie tylko w czasie Świąt, ale przez cały Nowy Rok 2019. Życzę abyśmy potrafili wartościować co jest ważne, a co najważniejsze. Niech nigdy nie braknie nam czasu dla naszych najbliższych a może dla nieznajomych, którzy potrzebują pomocy. Życzę nam wszystkim aby ten Nowy Rok 2019 był przełomowy w sferze naszych finansów.

W dniu 21.01.2019r. odbędzie sie spotkanie  Pani i Pana Ministra Zdrowia z  przedstawicielami  związków zawodowych reprezentujących pracowników radiologii, diagnostyki laboratoryjnej i fizjoterapii.Spotkanie to będzie kontynuacją rozmów z dnia 14.listopada 2018r.

W posiedzeniu brała udział przewodnicząca naszej organizacji Ewa Ochrymczuk.

Na początku  posiedzenia była dyskusja na temat Debaty "Wspólnie dla Zdrowia" ,która odbędzie sie w Lublinie w dniu 17.01.2019r. Tematem tej Debaty będzie: kształcenie, wynagrodzenia , nowe zawody medyczne i ich rola w systemie.

Po spotkaniu z Ministerm Zdrowia w dniu 14.11.br. zwróciłam się  z prośbą do  Dyrektora Departamentu Rady Dialogu  Pana Jakuba Bydłonia o podanie aktu prawnego, który mówi o tym że Dyrektorzy placówek Ochrony Zdrowia nie dopłacają ani grosza do podwyżek i pochodnych dla pielęgniarek i położnych. Dostałam bardzo szczegółowe wyjaśnienie w tej sprawie  z podaniem rozporządzeń i porozumień od 2015 r. Zachęcam do zapoznania się z pismem w załączniku.

Przewodnicząca ZK OZZPDMiF  Ewa Ochrymczuk
 

Strony